RetroTek-D Mobilny Reflektometr

Innowacyjny reflektometr do badania oznakowania poziomego, jako jedyny na świecie umożliwia przeprowadzenie pomiarów linii krawędziowej, linii segregacyjnej oraz wszystkich drobnych elementów (strzałki itp.) w tym samym czasie – jeden przejazd.

Badania można wykonywać zarówno w dzień jak i w nocy.

Montowany z przodu pojazdu, dynamiczny reflektometr RetroTek-D, łączy w sobie najnowszą technologię Machine Vision i projektora LED z oprogramowaniem do mapowania GPS oraz zapisem wideo z przeprowadzanego badania tak aby przekształcić zebrane dane w jeden kompletny raport według wymagań zarządzającego drogą.

Innowacyjny Mobilny Reflektometr

Pierwszy dostępny na rynku, niezależnie certyfikowany, mobilny reflektometr o geometrii 30m, zdolny do wykonywania w tym samym czasie (jeden przejazd) pomiarów linii krawędziowej, linii segregacyjnej oraz wszystkich drobnych elementów oznakowania znajdujących się w pasie drogi (strzałki, przejścia dla pieszych itd.)

Badania wykonane zarówno w dzień jak i w nocy charakteryzują się taką samą dokładnością, odtwarzalnością i powtarzalnością jak badania wykonane ręcznymi reflektometrami.

Urządzenie RetroTek-D mierzy również obecność lub brak PEO, a także automatycznie rozpoznaje rodzaje linii. Ten innowacyjny mobilny reflektometr dzięki swojej konstrukcji redukuje czas wykonywania pomiarów nawet o 50% co przekłada się na 50% redukcji kosztów wykonania badań czyli oszczędności w czasie pracy, zużyciu paliwa i pozostałego sprzętu. Daje to też oszczędności w ilości koniecznych przeglądów technicznych.

RetroTek-D równocześnie wykonuje pomiary:

N

Odblaskowość linii krawędziowej i linii segregacyjnej

N

Odblaskowość pozostałych elementów takich jak strzałki, napisy, symbole itd

N

Obecność lub brak Punktowych Elementów Odblaskowych PEO

N

Pomiar współczynnika kontrastu oznakowania vs nawierzchnia drogi

N

Automatycznie rozpoznaje rodzaje badanych linii

Kluczowe zalety systemu RetroTek-D:

N

Koszt badania, czas i ilość przejechanych km zredukowane o 50%

N

Łatwe i bezpieczne mocowanie do pojazdu pomiarowego

N

Ze względu na umieszczenie urządzenia z przodu pojazdu – eliminacja zagrożenia dla innych użytkowników drogi a także dla sprzętu

N

Nie ma konieczności utrzymywania toru jazdy tuż nad badanym oznakowaniem

N

Badania można wykonywać z dowolną prędkością w zakresie 1 – 120 km/h

Mobilny reflektometr montowany z przodu pojazdu

Mobilny reflektometr RetroTek-D montowany jest z przodu pojazdu pomiarowego za pomocą standardowego zaczepu. Dzięki czemu nie są wymagane żadne specjalne modyfikacje pojazdu. W przeciwieństwie do urządzeń montowanych z boku pojazdów, RetroTek-D nie zwiększa szerokości pojazdu pomiarowego i ma dwukrotnie większy prześwit, niż w przypadku systemów montowanych z boku, zapewniając więcej przestrzeni na pokonanie progów zwalniających czy krawężników.

Pomiary mogą być wykonywane ze zmienną prędkością dostosowaną do aktualnego natężenia ruchu. W przeciwieństwie do badań przeprowadzanych urządzeniami montowanymi z boku pojazdu, gdzie niezbędne jest utrzymywanie toru jazdy blisko mierzonej linii, w trakcie pomiarów urządzeniem RetroTek-D można się poruszać po całej szerokości pasa ruchu, co odciąża kierowcę od dodatkowej kontroli toru jazdy.

Jeden przejazd – wiele danych

RetroTek-D wykonuje pomiary w czasie rzeczywistym i automatycznie zapisuje je na komputerze. Dane obejmują, przebytą trasę, wartości odblaskowości RL, obecność/brak PEO, parametry kontrastu oznakowania, współrzędne GPS, kilometraż, temperaturę, wilgotność, prędkość i czas.

RetroTek-D wykonuje pomiary do 6ciu elementów przy jednym przejeździe. Dzięki temu, zwłaszcza przy pomiarach strzałek, przejść dla pieszych itp. nie ma konieczności przebywania fizycznie na drodze oraz zatrzymywania się, zamykania drogi czy kierowania ruchem.

Raporty badań mobilnych RetroTek-D

Quickview to łatwe w użyciu i wydajne oprogramowanie do stworzenia natychmiastowego raportu z przeprowadzonych badań. Przyjazny dla użytkownika interfejs łączy na jednym ekranie wszystkie zebrane dane czyli mapy GPS, nagrania wideo, kolorowe oznaczenie parametrów oznakowania.

Raporty są dostępne w kilku formatach – csv, kml, she, pdf, and video files wszystkie ze znacznikami GPS

Zaprojektowany aby pomiary drogowe były przyjazne dla operatorów

Celem stworzenia reflektometru RetroTek-D, było ułatwienie pracownikom laboratoriów drogowych, wykonywania pomiarów parametrów oznakowania poziomego, w jak najbezpieczniejszy sposób. Wszystkie czujniki w tym kamera HD, znajdują się w przedniej obudowie. Kalibracja urządzenia jest łatwa i szybka i w przeciwieństwie do niektórych systemów konkurencji nie wymaga płaskiej powierzchni.

Przyjazny dla użytkownika wyświetlacz, pozwala operatorowi na szybką i bezpieczną kontrolę wyników badań w czasie jazdy. System może być montowany, używany i kalibrowany przez jednego operatora.

Pomiary są przetwarzane w czasie rzeczywistym i nie wymagają dodatkowych działań w celu stworzenia raportu. Wymagana ilość okablowania jest zminimalizowana do przewodu zasilającego 12/24V i kabla Ethernet.

Mobilny reflektometr RetroTek-D posiada certyfikat zgodności i spełniania norm CEN EN1436 i ASTM E 1710 wydany przez niezależny Ośrodek Certyfikujący StrAus-Zert-Germany.

Reflektometr RetroTek-D jest skalibrowany tak aby uzyskiwał takie same wyniki pomiarów jak reflektometry ręczne i jest zgodny z poniższymi normami:

Standardy pomiaru:

N

IS EN 1436 European Standard for Road Markings

N

IS EN 1463 European Standard for Road Studs/Markers

N

ASTM E1710 Standard Test Method for Measurement of Retroreflective Pavement Marking

Materials with CEN-Prescribed Geometry Using a Portable Retroreflectometer.

Normy produkcyjne:

N

Safety - UL/IEC/EN/ 60950-1 Information Technology Equipment – Safety – Part 1: General Requirements.

N

EMC - EN 50371, EN 55022, EN 55024:1998+A1:2001 + A2 2003

Opcje oprogramowania:

i

QuickView

Oprogramowanie do raportowania, które tworzy raporty z pojedynczych badań w formatach PDF, KML, CSV.

QuickView Pro

Oprogramowanie do raportowania i katalogowania wszystkich wykonanych badań. Zawiera wszystkie funkcje QiuckView z ulepszonym interaktywnym wideo połączonym z mapą.

QuickViewPro (Cloud)

Internetowa wersja QuickViewPro oparta na chmurze, umorzliwiająca zdalny dostęp do danych pomiarowych.

INROADS Krzysztof Zalewa

ul. Dobrzyńska 125
87-801 Szpetal Górny
NIP:  888-106-01-23

Masz pytania ? Napisz lub zadzwoń

tel: 663 740 869

e-mail: krzysztof.zalewa@inroads.pl

Wyślij wiadomość

rodo

Wej?cia na stron?

002234